Hrachová NEO polévka (prg. SOUP)

(0 hodnocení)
czas przygotowania: 25 min
ilość porcji: 5
kucharz : Vaše DEDRA
Język przepisu:

Składniki

hrách zelený loupaný 500 g
majoránka 1 łyżeczka
černý pepř mletý 1 szczypta
česnek 4 ząbek
cibule 1 szt.
sůl 1 szczypta
olej 50 ml
hladká mouka 1 łyżki
tenký párek 5 szt.
Hrachová NEO polévka (prg. SOUP)
(0 hodnocení)
czas przygotowania: 25 min
ilość porcji: 5
kucharz : Vaše DEDRA
Język przepisu:

Przygotowanie

1 Přebraný a propláchutý hrách vložíme do kotlíku a zalijeme cca 2 l vody. Hrách můžete přes noc namočit, ale není nutné. COMBIVAR NEO uvaří krásně do měkka i hrách nenamočený. Vařte pouze hrách ve vodě, nesolte ani nepřidávejte ostatní ingredience. Zapněte progrma SOUP a vařte tlakově 25 minut. Pokud se Vám po této době bude hrách zdát ještě tvrdý, klidně mu ještě několik minut přidejte. Čas je orientační, samozřejmě záleží na druhu hrachu.
2 Na pánev (já připravovala v COMBIVARU EASY) nalijte olej a osmahněte na drobné kostičky nakrájenou cibuli - pouze do sklovata. Na cibuli nasypejte na kolečka nakrájené párky a pokračujte ve smažení, až se párky lehce osmahnou a cibulka začne růžovět. Do této směsi přidejte lžíci hladké mouky a vytvořte jíšku.
3 Na COMBIVARU zapněte program SIMMER s nastaveným časem 10 minut a teplotu nastavte na 150°C. Do vroucího hrachu přidejte sůl, pepř, majoránku, prolisovaný česnek a nechte chviličku provařit. Nakonec zahustěte připravenou cibulovo-párkovou jíškou.

Podoba ci się przepis? Wyślij go...