Skořicové strašidýlka

(1 hodnocení)
czas przygotowania: 30 min
ilość porcji: 6
kucharz : Andy Greneia
Język przepisu:

Składniki

Hladká mouka 500 g
Vejce 2 szt.
Cukr moučka 3 łyżki
Mléko 2 dl
Droždí 1 szt.
Olej (nebo 50g tuku) 50 ml
Skořicové strašidýlka
(1 hodnocení)
czas przygotowania: 30 min
ilość porcji: 6
kucharz : Andy Greneia
Język przepisu:

Przygotowanie

1 Všechny výše uvedené suroviny jsem vložila do pekárny a nechala vykynout, kdo raději dělá z kvásku, udělá si kvásek. Těsto jsem nechala vykynout 1,5 hodiny.
2 Zapneme si NEO na prg. Deep Free na 30 minut (bohatě to stačí na osmažení celé várky), nalejeme dostatek oleje (cca 300 ml), aby se strašidla "fritovala", nastavíme teplotu na 180 stupňů.
3 Připravíme si nádobu, do které si dáme dle potřeby další cukr moučka a dle chuti skořici, někdo má rád více, někdo méně a promícháme.
4 Z vykynutého těsta uždibujeme různé kousky (stejná velikost, jiný tvar), kdo chce, může nadělat malé bochánky a vložime do rozpáleného oleje, smažíme do zlatova, je nutné strašidlo obrátit, aby se osmahlo i z druhé strany.
5 Po osmažení vkládám horké do mísy s cukrem a skořící a poválím, dám bokem do další mísy, kde to obvykle nestíhá vychladnout, protože to rodina bere pod rukama. :-) Přeji dobrou chuť.
Przepis został wprowadzony przez klienta DEDRA s.r.o., nie był testowany przez firmę. Firma DEDRA nie ponosi odpowiedzialności za wynik przepisu.
Podczas przygotowywania dania należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa zawartych w instrukcji obsługi urządzenia.

Podoba ci się przepis? Wyślij go...