Fazolová polévka s uzeným masem

(0 hodnocení)
czas przygotowania: 90 min
ilość porcji: 8
kucharz : dados.k@seznam.cz
Język przepisu:

Składniki

Tmavé fazole 400 g
Bílé fazole 500 g
Uzené maso (koleno či raminko) 500 g
Mrkev 50 g
Petržel 50 g
Celer 50 g
Cibule 1 szt.
Hladká mouka 10 g
Máslo 20 g
Fazolová polévka s uzeným masem
(0 hodnocení)
czas przygotowania: 90 min
ilość porcji: 8
kucharz : dados.k@seznam.cz
Język przepisu:

Przygotowanie

1 Přes noc si namočíme fazole do dostatečného množství vody aby pěkně nabobtnaly a změkly.
2 Do Combivaru si dáme uzené maso a zalejeme vodou. Trošku osolíme a opepříme. Zvolíme program Soup, nastavíme na 45min vaření. Ujistíme se, že máme poklop dobře zavřený a odvzdušňovací ventil nastaven na tlakové vaření. Spustíme program
3 Po dokončení programu vypustíme páru a vytáhneme maso. Odebereme dostatečné množství vývaru abychom mohli přidat fazole a nepřekročili půlku objemu nádoby. Znovu nastavíme program Soup na 35min. Zkontrolujeme ventil a zahájíme vaření.
4 Očistíme zeleninu a nakrájíme ji na kolečka. Nakrájíme si maso na menší kostičky a vše přidáme do téměř hotové polévky. Znovu zvolíme program Soup na 10min.
5 Ochutnáme a podle potřeby přidáme sůl či pepř. Nakrájíme cibulku a dáme ji zpěnit na máslo, poté přidáme mouku a vznikne nám jíška.
6 Nastavíme program multi na 10min a 100°C. Počkáme až nám polévka začne bublat a opatrně vmícháme připravenou jíšku. Ujistíme se, že se jíška dobře rozpustila a polévka nám dostatečně zhoustla. Nyní můžeme Combivar vypnout a polévku podávat.
Przepis został wprowadzony przez klienta DEDRA s.r.o., nie był testowany przez firmę. Firma DEDRA nie ponosi odpowiedzialności za wynik przepisu.
Podczas przygotowywania dania należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa zawartych w instrukcji obsługi urządzenia.

Podoba ci się przepis? Wyślij go...