Houbový Kuba

(0 hodnocení)
čas přípravy: 60 min
počet porcí: 6
kuchař: Franková Mahulena
Jazyk receptu:

Ingredience

kroupy lámanka 500 g
sušené houby 3 hrst
sádlo 3 lžíce
česnek 4 stroužek
sůl,pepř,majoránka 1 špetka
cibule 2 ks
Houbový Kuba
(0 hodnocení)
čas přípravy: 60 min
počet porcí: 6
kuchař: Franková Mahulena
Jazyk receptu:

Postup přípravy

1 Propláchnuté kroupy vsypeme do Combivaru a zalijeme 2 litry vody.Osolíme.Tlakově uzavřeme (nastavíme ventil do správné polohy na tlakové vaření), zapneme program Cereals s přednastavenou teplotou na 5 minut.Po zaznění zvukového signálu, který oznamuje konec programu, přepneme ventil na symbol unikající páry a přebytečnou páru vypustíme.Teprve potom můžete hrnec bezpečně otevřít. Uvařené kroupy přendáme do síta a důkladně propláchneme.
2 Do hrnce vsypeme sušené houby,zalijeme je vodou a pomocí tlakového programu CHEF,kde je teplota také přednastavena,vaříme 7 minut.Po zaznění signálu nezapomene zase odpustit páru a tak bezpečně otevřít hrnec.Houby vyjmeme a pokud jsou větších rozměrů,můžeme je překrojit.
3 Do hrnce vložíme sádlo,zapneme program FRY a při teplotě 170°C 7 minut restujeme cibuli,dokud není sklovatá.Poté přidáme uvařené houby a ještě chvíli restujeme společně.Přisypeme uvařené kroupy,prolisovaný česnek,pepř a majoránku,popř. ještě přisolíme.Vše důkladně promícháme.
4 Poté obsah hrnce uhladíme a zapneme nejprve program CAKE na 160°C na dobu 30 minut,poté přepneme na program CRISPI - 10 minut,abychom získali krustu. Kubu přendáme na talíř a doplníme nejlépe nakládanou zeleninou.
Tento recept byl vložen zákazníkem společnosti Vaše DEDRA s.r.o., a tudíž nebyl touto společností testován. Společnost Vaše DEDRA s.r.o. proto neručí za úspěšnost toho receptu.
Při přípravě receptů vložených zákazníky vždy dodržujte bezpečnostní pokyny uvedené v návodu.

Líbil se ti recept? Pošli ho dál...